FET-storm vt2019

FET STORM 
Som student på civilingenjörsprogrammet i energisystem är du här med kallad till föreningen Energisystemteknologernas (FET) stormöte (STORM) vårterminen 2019.

Idag är även den sista dagen att söka någon post via valberedningen. Info om söket detta hittar ni här och postbeskrivningarna här. 

Var: Polhemsalen
När: 9 maj kl 15:15
Varför: Välja ny styrelse och andra förtroendevalda poster samt påverka föreningens arbete.

Vill du vara med och påverka för att vår förening ska blir ännu bättre? Har du tankar och idéer som du önskar att framföra? I så fall är mitt förslag att skicka in en motion till föreningens stormöte den 9:e maj! Mer info samt mall för hur motioner ska se ut finner du Här. 

Datum då man kan skicka in sin motion: 20/4-30/4 

Alla motioner skickas till: es-ordfatutn.se

Föreningen kommer att bjuda på mat efter mötet. Anmälan till mat kommer komma senare, så var uppmärksamma på våra kanaler. Samtliga handlingar kommer successivt komma upp på hemsidan, fram till den 2 maj.
Vi ses på FET-STORM

// Gustaf, ordförande